В помощь выпускникам
УВАГА!
До програми зовнішнього незалежного оцінювання з історії України внесено зміни. Зараз триває реєстрація бажаючих скласти тести пробного незалежного оцінювання, що буде проведене у березні 2015 року.
Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2015
Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні на сайті Дніпропетровського РЦОЯО http://test.dneprtest.dp.ua.
Тестування ЗНО онлайн на сайті Освіта.ua
Сайт zno.osvita.ua, що надає можливість проходження тестів ЗНО онлайн та підготовки майбутніх абітурієнтів для проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році, створений провідним українським освітнім інтернет-ресурсом Освіта.ua.
На сайті «ЗНО онлайн» розміщені тести, що складали абітурієнти під час зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2014 років, а також варіанти тестів, що пропонувались вступникам до вищих навчальних закладів України під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2010-2014 років.
Спосіб виконання всіх тестових завдань, у запропонованих на цьому сайті тестах, максимально наближений до реальних тестів, а форма надання відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.
Після виконання тестових завдань кожного тесту надаються правильні відповіді на всі завдання та розраховується результат у тестових та рейтингових балах, також визначається час витрачений на виконання тесту.
Для кожного окремого предмету ви можете також відкрити повний список всіх наявних тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання. У цьому варіанті проходження ЗНО онлайн ви зможете отримати правильну відповідь на кожне завдання відразу після його виконання.
Скористатися сервісом ЗНО онлайн ви можете за наступним посиланням http://zno.osvita.ua/
Змінено номер інформаційної підтримки УЦОЯО
Український центр оцінювання якості освіти інформує про змінення адреси та номеру телефону інформаційної підтримки.
З листопада 2014 року інформаційна підтримка з питань проведення зовнішнього незалежного оцінювання здійснюватиметься УЦОЯО за телефоном (044) 486-09-62.
Також зацікавлені особи можуть звертатися до УЦОЯО за електронною адресою:org@testportal.com.ua.
Поштова адреса центру: вул. Юрія Коцюбинського, 5, м. Київ, 04053.
Готуємося до ЗНО-2015.
У 2015 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2015 року.
Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:
-
- Українська мова і література
- Історія України
- Біологія
- Географія
- Фізика
- Хімія
- Англійська мова
- Іспанська мова
- Німецька мова
- Російська мова
- Французька мова
Характеристики тестів із усіх предметів і критерії оцінювання завдань з розгорнутою відповіддю розміщені в розділі «Підготовка до ЗНО».
Два рівні складності сертифікаційної роботи (тесту)
Абітурієнти складатимуть тести ЗНО з української мови і літератури та математики двох рівнів складності – базового і поглибленого, обрати який слід буде під час реєстрації. Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначатиметься Правилами прийому до вищого навчального закладу.
Державна підсумкова атестація (ДПА) з української мови
Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА. Вони визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови.
Встановлення «порогового бала»
Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.
У 2015 році ПРОБНЕ зовнішнє незалежне оцінювання буде проводитися:
21 березня 2015 року – з української мови і літератури;
28 березня 2015 року – з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб.
Вартість одного тестування для одного учасника пробного ЗНО складає 89 грн. (разом з ПДВ).
Учасникам пробного зовнішнього незалежного оцінювання буде надана можливість
- виконувати завдання пробного ЗНО з української мови і літератури, математики двох рівнів складності: базового та поглибленого;
Дворівневі тести ЗНО-2015
Строки вступної кампанії 2015 року у ВНЗ України
Вступ у вищі навчальні заклади у 2015 році відбувається на підставі чинних Правил прийому до вищих навчальних закладів (далі – Правила прийому), що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1172 від 15 жовтня 14 року.
У 2015 році абітурієнти мають право подати документи у п’ять вищих навчальних закладів та на три спеціальності в кожному з них (максимум 15 спеціальностей).
Дати прийому документів та проведення іспитів (творчих конкурсів)
Вступна кампанія 2015 року розпочинається 10 липня. Із цього дня вищі навчальні заклади України починають приймати від абітурієнтів документи для вступу.
Прийом документів у осіб, які для вступу на навчання повинні проходити творчі конкурси у вищих навчальних закладах, закінчується о 18.00 годині 24 липня. Самі ж творчі конкурси проводяться в кілька сесій з 21 липня до 1 серпня 2015 року.
Прийом документів у осіб, які повинні складати вступні іспити або проходити співбесіду у вищих навчальних закладах, закінчується о 18.00 годині 24 липня. Вступні іспити та співбесіди проводяться починаючи з 25 липня до 1 серпня 2015 року.
Прийом документів в усіх інших абітурієнтів, які вступають у ВНЗ на основі повної загальної середньої освіти та подають для вступу результати зовнішнього незалежного оцінювання, закінчується 1 серпня о 12 годині 00 хвилин.
Прийом заяв та документів від осіб, які вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, закінчується 24 липня. Вступні екзамени проводяться з 25 липня до 01 серпня.
Прийом документів від осіб, які вступають на навчання для здобуття ступеня бакалавра за скороченими програмами відповідно до пункту 3 розділу III Умов прийому до вищих навчальних закладів закінчується о 18.00 годині 24 липня. Фахові вступні випробування проводяться з 25 липня до 01 серпня.
Строки прийому заяв та документів на навчання за вечірньою і заочною формами навчання визначаються правилами прийому вищого навчального закладу, тривалість прийому документів - не більше одного місяця. Зарахування проводиться не пізніше ніж через 15 днів після завершення прийому заяв та документів, протягом яких проводиться конкурсний відбір.
Строки вступної кампанії на навчання за ступенем магістра, освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (на основі базової або повної вищої освіти) визначаються правилами прийому вищого навчального закладу, але прийом документів розпочинається не раніше 06 липня.
Строки формування рейтингових списків та зарахування
Рейтинговий список вступників, які вступають для здобуття освітньо-кваліфікацийного рівня молодшого спеціаліста та ступеня бакалавра, із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення, оприлюднюється не пізніше 12.00 години 2 серпня 2015 року.
Рейтинговий список формується на підставі визначених вступником пріоритетних спеціальностей.
Вибір вступниками місця навчання здійснюється відповідно до зазначених пріоритетів до 18.00 години 06 серпня.
Оновлений список рекомендованих до зарахування оприлюднюється не пізніше 12.00 години 07 серпня.
Зарахування вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти на навчання за державним замовленням відбувається не пізніше 12.00 години 08 серпня.
Зарахування вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) відбувається не пізніше 14 серпня 2015 року.
Правила зовнішнього оцінювання 2014
Що необхідно взяти на тестування
Для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) учаснику необхідно мати при собі:
- Сертифікат учасника ЗНО, що був отриманий після реєстрації.
- Документ, на підставі якого відбувалась реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, і серія та номер якого зазначені в сертифікаті, це може бути паспорт або свідоцтво про народження.
- Запрошення-перепустку, що була надіслана учаснику зовнішнього незалежного оцінювання поштою. Запрошення-перепустку можна також роздрукувати з інформаційної сторінки учасника на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Важливо! Ці документи є обов’язковими для участі в зовнішньому оцінюванні, а відсутність хоча б одного з них унеможливить вхід до пункту тестування.
Крім цих документів учаснику необхідно мати при собі кулькову або капілярну ручку чорного кольору для заповнення бланку відповідей. Учасник ЗНО також має право взяти із собою маленьку прозору пляшку із питною водою.
Пункт тестування
Адреса пункту, де буде проходити зовнішнє незалежне оцінювання, а також дата і час його початку зазначається в запрошенні-перепустці, а також на інформаційній сторінці абітурієнта.
Важливо! Допуск до пункту тестування припиняється за 10 хвилин до початку зовнішнього незалежного оцінювання.
Пам’ятайте, що будь-яке запізнення унеможливить проходження тесту, тому рекомендується заздалегідь відвідати пункт тестування та перевірити маршрути доїзду до нього, для того, щоб запобігти випадковому запізненню. На пункт тестування бажано з’явитися за 30 хвилин до початку тесту, тоді у учасника тестування буде час для спокійного входу до аудиторії.
У пункті тестування будуть вивішені списки учасників із позначенням номера аудиторії в якій відбуватиметься складання тесту. Перед входом до кожної аудиторії також буде список учасників із нумерацією місць для кожного учасника, а всі столи в аудиторії будуть пронумеровані. Учаснику тестування необхідно зайняти місце зі своїм номером. Зайнявши своє місце не виконуйте вказівок чи прохань пересісти на інше місце, це може призвести до анулювання отриманого результату тестування.
Зверніть увагу, що абітурієнт не має права проносити до аудиторії: книжки, друковані та рукописні матеріали, калькулятори, мобільні телефони та інші електронні пристрої. За наявності таких пристроїв вам необхідно буде залишити їх у спеціально відведеному місці. Із собою абітурієнт має право пронести до аудиторії тільки прозору пляшку води та ручку.
Тестування
Безпосередньо перед початком виконання тесту, інструктор в аудиторії повинен ознайомити учасників із правилами виконання тестового завдання, а також повідомити їм про права й обов’язки.
До початку роботи над тестом ви маєте право поставити інструктору будь-які запитання щодо технології виконання тесту та процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Відлік часу, що дається на виконання тесту, розпочинається після проведення інструктажу та всіх передбачених регламентом дій.
Під час виконання тесту дотримуйтесь вимог інструкції щодо роботи у тестовому зошиті та заповнення бланків відповідей. Будьте особливо уважні, позначаючи номер тестового зошита в бланку відповідей.
Пам’ятайте, що протягом виконання тесту абітурієнт не має права заважати іншим учасникам, спілкуватися з ними та передавати їм будь-які предмети.
Під час тестування абітурієнт може на деякий час покинути аудиторію з дозволу інструктора. Пам’ятайте, що ваш вихід з аудиторії не є підставою для продовження часу на виконання тесту.
Після завершення роботи над тестом абітурієнт має здати інструктору бланк або бланки відповідей та надати уповноваженій особі сертифікат зовнішнього оцінювання для проставлення відмітки про складання тесту.
Важливо! Без відмітки у Сертифікаті про складання тесту результати зовнішнього оцінювання вважаються недійсними.
Якщо абітурієнт виявив порушення процедури проведення тестування, що може негативно вплинути на його результати, він має право до моменту виходу з пункту тестування звернутись до уповноваженої особи з апеляційною заявою.
Через 30 хвилин після завершення тестування абітурієнти мають право отримати свій тестовий зошит із власними записами.
Результати тестування
Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання відбувається поетапно. На першому етапі визначається тестовий бал абітурієнта, що є арифметичною сумою балів, отриманих за виконання кожного завдання.
Після визначення тестового бала відбувається його конвертація в рейтингову оцінку за шкалою від 100 до 200 балів, що потім використовується при вступі до вищого навчального закладу.
Така конвертація відбувається після того, як будуть перевірені роботи всіх учасників, оскільки рейтингова оцінка за шкалою від 100 до 200 балів визначається в залежності від результатів інших учасників, які складали той самий тест.
Шкала переведення тестових балів у рейтингову оцінку оприлюднюється для кожного предмета та для кожної сесії тестування окремо протягом двох-трьох тижнів після проведення зовнішн